Щоби привернути увагу учнівської молоді до здобуття робітничих професій, що користуються попитом на локальному ринку праці, посадовці Стрийського міськрайонного центру зайнятості організували для восьмикласників місцевої СЗОШ № 4 професіографічну екскурсію на швейну фабрику «Стрітекс».

З великим зацікавленням школярі слухали історію створення компанії. Вони дізналися, що ще у жовтні 1944 року було засноване невелике швейне підприємство, на якому працювало 54 особи і яке спеціалізувалося на виготовленні одягу. У 1962 році Стрийська швейна фабрика увійшла до складу ВПО «Зоря» й займалася пошиттям шкільної форми. У зв’язку з роздержавленням підприємств легкої промисловості з 1992 року фабрика знову стала юридично самостійною фірмою. З цього часувипуск продукції переорієнтувався на ринкові потреби, відповідно оновився асортимент товару і почали тут шити жіночісукні, блузки, спідниці, робочі костюми тощо.
За роки становлення «Стрітекс» налагодив співпрацю з багатьма іноземними компаніями. Приміром, зі словацькою фірмою «Енексім», французькою «Ессам», датськими «Маскот» і «Канзас Денмарк», шведською «Фрістадс».

Під час професіографічної екскурсії 30 хлопців і дівчат оглянули виробничі приміщення фабрики, новітнє технологічне устаткування, детально ознайомилися з усіма операціями на швейних машинках. Школярі уважно спостерігали за процесомвиготовлення робочого одягу, побачили, як працюють швачки, закрійники, налагоджувальники верстатів та інші члени трудового колективу.
Придивляючись до виконання різних функцій виробничників, учні ставили їм запитання й одразу ж отримували на них вичерпні відповіді. Така активність свідчила про неабиякий інтерес молоді до швейного ремесла.

Хоча в учасників пізнавального заходу ще є час для вибору фаху, однак дехто з них уже серйозно задумався над професійним майбуттям.